05.03.2020 року на базі Підлипненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів відбувся семінар – практикум практичних психологів міста.

Тема семінару: «Просвітницько – профілактична робота практичного психолога з учасниками освітнього процесу щодо профілактики торгівлі людьми».

Семінар складався з теоретичної та практичної частини. У ході семінару були розглянуті важливі питання з профілактики  торгівлі людьми серед учасників освітнього процесу.

Виступила методист психологічної служби міста, Шкурко О. С.. У доповіді були висвітлені питання актуальності торгівлі людьми у нашій державі, причини потрапляння людей до тенет торгівців людьми; наголошено про законодавчу базу з протидії торгівлі людьми.

Наступна доповідь була практичного психолога ПЗОШ, Войтечко С. М., яка розповіла про основні форми та методи організації просвітницько-профілактичної роботи з учасниками освітнього процесу щодо профілактики торгівлі людьми з усіма учасниками освітнього процесу (вчителі, батьки, діти). Наведені приклади видів та форм роботи їх практичність у застосуванні. Розкрито питання етапів організації профілактичної роботи, звернено увагу на способи та методи які доцільно використовувати з різними категоріями учасників освітнього процесу.

Теоретичну частину завершив виступ практичного психолога спеціальної школи-інтернат, Павлюченко А.О.. Практичний психолог надав вичерпну інформацію про всі можливі ризики нелегальної трудової міграції, її наслідки. Висвітлив конкретні, прості можливості убезпечення кожного громадянина який збирається на роботу закордон. Надала рекомендації де знайти інформацію, що стосується виїзду закордон на легальну роботу, організації які можуть захистити наших громадян у розі неправомірних дій  по відношенню до них.

Практична частина була представлена заняттям з елементами тренінгу для учнів 9 класу  на тему «Торгівля людьми: реалії сьогодення».

Мета заняття: Ознайомити учнів з поняттями «торгівля людьми», «торгівля дітьми», комерційна сексуальна експлуатація дітей (КСЕД), основними джерелами формування ринку незаконної торгівлі людьми, потрапляння українських громадян до тенет торгівлі людьми; розробка загальних порад  для учнів, які можуть стати у пригоді при виїзді за кордон.