На що батькам варто звертати увагу в поведінці дітей.

Під час війни необхідно бути максимально уважними до емоційного стану та поведінки дітей і одразу діяти, коли з’являються тривожні сигнали!
На що батькам варто першочергово звернути увагу та як реагувати розповіла психологиня Светлана Ройз:
1. Знецінювання, аутоагресія та узагальнення.
– Я зовсім тупа!
– Ти точно не тупа, у тебе просто розлилася вода. Давай її витирати — тримай серветку. Наступного разу просто будеш уважнішою.
2. У мене ніколи нічого не виходить.
– Давай пригадаємо, коли вийшло в останній раз. Пам’ятаєш?
Саме зараз, тільки зараз не вийшло. Давай ти спробуєш зробити так і так (намагаємося за дитину не робити).
3. Почуття провини.
– Я у всьому винен (це я винна).
Дітям важливо чути — це не твоя відповідальність, це вибір та рішення дорослих. Дорослі впораються. В тому, що сталося — ніхто не винен. Якщо ти хочеш допомогти — ти можеш….
Підлітків дуже важливо направляти в будь-яку продуктивну дію❗️
️Коли батьки проявляють сильні емоції (ми живі люди!!!), важливо казати дитині: «мені складно, я втомилась, я сумую, але я доросла і точно впораюся».
4. Дитина переживає втрату (звичного, дому, іграшок), як справжню втрату.
Наша роль — допомогти їй.
«Ти скучив, ти сумуєш, ти злишся…мені теж так шкода….».
️Страх і стрес роблять нас і наших дітей самотніми 😢 Від стресу нам складно зосередитись на відносинах. Але нашим дітям так важливі хоч 5-10 хвилин нашої повної емоційної присутності 🫂
Ми точно впораємося і точно допоможемо нашим дітям ❤️‍🩹
І особисто від мене – Дитина може пережити все, якщо поряд спокійні батьки!!!!