16.09 – 23.09 Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

Булінг – достатньо нове поняття в нашому житті, але явище, яке воно означає, на жаль, у нас, добре і давно відоме. Що ж це за явище таке, де дитина стає «білою вороною» та «цапом–відбувайлом», або, як говорять сьогодні – жертвою булінгу?  Булінг (від англ. bully – хуліган, задирака, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування.

Вчені визначають шкільний булінг як тривалий процес свідомо жорстокого ставлення з боку однієї дитини або групи дітей до іншої дитини або групи інших дітей. Булінг проявляється в багатьох формах: є психологічна, фізична, економічна форми булінгу, а також кіберзалякування.

Булінг (шкільне цькування) – це навмисне знущання фізичним, вербальним або психологічним способом. Воно може варіювати від ударів, поштовхів, лайки, погроз і насмішок до вимагання грошей і цінного майна. Деякі діти знущаються, уникаючи, ігноруючи інших і поширюючи про них неправдиві чутки. Інші використовують електронну пошту, чати, миттєві повідомлення, соціальні мережі й текстові повідомлення, щоб насміхатись над іншими або кривдити їхні почуття.

Чому одні діти знущаються над іншими?

Діти знущаються один з одного з цілого ряду причин. Іноді вони насідають на інших дітей, бо їм потрібна жертва – той, хто здається емоційно чи фізично слабшим або просто поводиться або виглядає не так, як усі, – щоб відчувати себе більш важливим, авторитетним, популярним або впевненим у собі. Деякі бешкетники більші й сильніші за своїх «жертв», та це не завжди так.

Іноді діти знущаються з інших, тому що так вже робили з ними. Вони можуть думати, що їхня поведінка нормальна, тому що в їхніх сім’ях та оточенні всі постійно гніваються, кричать або обзиваються. Деякі популярні телешоу, здається, навіть сприяють насильству: людей виганяють, ігнорують або висміюють їхній зовнішній вигляд чи відсутність таланту.

Отже вся робота шкільної спільноти направлена на подолання цього явища та розбудову  безпечного освітнього середовища.

В рамках тижня будуть проведені онлайн заняття відповідно до плану:

План проведення Всеукраїньского тижня з протидії булінгу

16.09.2022 – 22.09.2022

Дата Зміст Класи Відповідальні
16.09 1.       Складання плану заходів із профілак-тики булінгу серед учнів та їх батьків.

2.       Висвітлення інформаційного матеріалу на соцсторінки школи ФБ про організацію та проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу.

1 -11

Практичний психолог

19.09 Підбір та розміщення на соцсторінки школи ФБ та на сайті школи просвітницької інформації «Про булінг для дорослих»

Батьки учнів школи Практичний психолог