Психологічний вісник. Організація відпочинку в канікулярний період або “перезавантаження”

На час карантину, батьки стали для дітей вчителями, вихователями, лікарями і друзями, тож  мусили кожен із нас  поєднати в собі ці всі ролі.

Пройшло три тижні карантину – незвичної ситуації  для нашого розміреного життя. Карантин для нас став як чинником який відірвав від соціальної активності, ізолював від звичних нам справ. Діти працювали в шаленому темпі, мусили активно адаптуватися до нових умов. Це певним чином принесло дисбаланс у розмірене життя людей. Люди переживають пихологічний стрес, який проявляється у проявах агресії по відношенню до інших, жорстокості, байдужості.

Нарешті настали довгоочікувані канікули або час перезавантаження.

Для кожного з нас, як дорослого так і учня – це шанс відпочити, набратися сил і з позитивом приступити до роботи.

Етапи відновлення психологічного дисбалансу у дорослих:

  1. Знайти  свої помилки у вчинках та діях, усвідомити їх причини та наслідки  та прийняти їх.
  2. Виробити особисто для себе певний “стоп-кран”, щоб зупинитися коли ви роздратовані, виснажені, агресивні і ще  не встигли образити рідних (“стоп-краном” може бути для вас слово, дія …)
  3. Обрати для себе ту ситуацію, атмосверу, місце, які будуть легко доступні вам,  де ви можете відпочити, відійти, заспокоїтися в будь який час і повернутися до рідних у гарному настрої.
  4. Третій пункт  потрібно обговорити з рідними, щоб вони вас не турбували  і дали можливість привести ваш емоційний стан  до ладу.
  5. Домашніх справ завжди безліч, їх було і буде. Якщо хочеш проацювати завжди знайдеш собі роботу. Але Обов’язково один раз на тиждень, повинен бути день без роботи, навчання, домашніх справ. Це день який ви присвячуєте собі або день коли сім’я відпочиває від буденності (обираєте що кому ближче). Цей день повинен бути відпочинком фізичним та психологічним.  (Інсує приказка: 6 днів роби, а сьомий –  відпочивай). Тож дотримуйтесь його. Організувати його ви можете за власними вподобанями.
  6. Розподіляйте роботу по дням та своїм силам, не переобтяжуйте себе. Найбільш важчу роботу та кропітку заплануйте на початок тижня.
  7. Залучайте до домашніх справ своїх діток, вони будуть допомагати вам і тим самим  не сидітимуть без діла. Таким чином ви формуєте  у них дисциплінованість, відповідальність та значимість вашого труда. (Для себе  економите час який потім можете присвятити собі, а дітям додаєте здоров’я бо зменшуєте їх час проведення у гаджетах, ну і фізичне навантаження завжди є запорукою здоров’я).
  8. А взагалі сприймайте карантин як шанс дізнатися чогось нового, навчитися чомусь новому, освоїти  те, на що давно не наважувались. Тоді карантинний час пройде швидко, корисно та емоційно-позитивно забарвлено.

Дітям також потрібен відпочинок, для того існують канікули.

Канікули не такий вже і великий період, але відпочити потрібно на всі 100%.  Бо знову розпочнеться навчання.

Отже дайте своїм дітям:

  1. Добре виспатися, бо сон – це повноцінний відпочинок який істотно впливає на здоров’я. Молодь  потребує дев’яти годин сну. Якщо людина не висипається то це призводить не тільки до зовнішніх наслідків (сіре обличчя, синці під очима), недосипання спричиняє загальну млявість, уповільнення реакції, погіршує здатність приймати рішення.
  2. Дати дитині можливість хоча б на цей тиждень забути про навчання та не згадувати про нього взагалі. Якщо ви повинні щось доздати, то обговоріть з дитиною коли вона це зробить або який день на це виділить (краще на початку тждня, щоб далі відпочивати).
  3. Дати можливістть пограти в улюблені ігри на компьютері, але з обмеженям в часі (тривале перебування негативно впливає на свідомість дитини та її фізичний стан), домовитися про це заздалегідь.
  4. Робити  прогулянки на свіжому повітрі, як варіант фізична зарядка всією сім’єю (“В здоровому тілі – здоровий дух”).
  5. Обов’язково батькам (тато, мама чи разом) приділити дитині увагу (спілкування через гру, бесіду, залучання до сімейних обговорень тієї чи іншої ситуації відповідно до віку дитини, через інтереси дітей).

Не забувайте батьки: Ви спокійні емоційно і ваші діти спокійні емоційно, ви хвилюєтесь і вони теж. Тобто діти повністб відзеркалюють ваші вчинки, емоції, переживання.

Тож будьте здорові, спокійні, терпеливі та впевнені  у своїх діях та вчинках. Психологічного Вам здоров’я.

Паніка – це половина хвороби,

Спокій – половина здоров’я,

Терпіння – початок видужання.

Авіценна

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *